Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne – niedziela 10 kwiecień 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10.04. 2022 r.

 

Od Czwartku Rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne – te dni obejmują najważniejsze tajemnice naszej wiary i życia religijnego. I chodzi o to aby każdy mógł przyjąć Chrystusa w Komunii Św. Cały porządek nabożeństw i adoracji podany jest w gablocie i na nasze stronie internetowej. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia: do adoracji w Ciemnicy, przy grobie Pańskim.

 

WIELKI CZWARTEK

  • Pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.

Zbiórka ministrantów o 17:00

Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o 18:00

Adoracja Pana Jezusa do ciemnicy do 22:00

 

WIELKI PIĄTEK

  • Dzień śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły i abstynencja od potraw mięsnych.

Od 7:30 Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy – Zapraszamy nasze Straże Pożarne do tradycyjnej warty przy Grobie Pańskim15:00Droga Krzyżowa

18:00 LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ- Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie bazyliki Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej.Postarajmy się przyozdobić na ten dzień krzyże w naszych domach , przy drogach, aby podkreślić rolę znaku zbawienia w naszym świecie.- Adoracja Pana Jezusa przy grobie do 22:00- Rozpoczyna się nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego

WIELKA SOBOTA

Zachęcamy, aby zachować tradycyjny post od pokarmów mięsnych także w Wielką Sobotę. Poświęcenie pokarmów na stół świąteczny w kościele od 9:00 – 12:00 co godzinę. Liturgia Wielkiej soboty z Mszą Św. rozpocznie się o godz. 18:00

WIELKA NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

06:00Rezurekcja i następnie Msze Św. o 9:15, 11:00;  proszę panie i młodzież, by jak przed epidemią, podjąć się niesienia feretronów w czasie procesji. Dziękuję wszystkim osobom, które przygotowują kościół na święta -dekoratorom, instalatorom.